Laser frakcyjny pod oczy i na powieki: jakie daje efekty?

Wraz z upływem czasu nasza skóra ulega procesowi starzenia, a jedne z pierwszych jego oznaków widoczne są w okolicy oczu i na powiekach. Są to newralgiczne miejsca, w których drobne zmarszczki, przebarwienia czy utrata jędrności stają się szczególnie uciążliwe. Niekwestionowanym przełomem w dziedzinie poprawy wyglądu skóry stały się zabiegi laserem frakcyjnym CO2. Dzięki nim możemy pozbyć się kłopotliwych problemów skórnych, które z wiekiem stają się bardziej widoczne. Czym jest laser frakcyjny? Jak działa? Jakie efekty przynosi laser frakcyjny pod oczy? W dzisiejszym artykule przyjrzymy się dokładniej temu, w jaki sposób zabieg CO2 może pomóc w walce z oznakami starzenia, redukcji cieni pod oczami, podnoszeniu powiek czy zmaganiu z innymi problemami w obrębie tej części twarzy.

Czym jest laser frakcyjny?

laser frakcyjny co2

Laser frakcyjny CO2 to innowacyjna technologia medycyny estetycznej, która wykorzystuje skoncentrowane wiązki światła laserowego do poprawy wyglądu skóry i redukcji różnego rodzaju problemów dermatologicznych. Od tradycyjnych zabiegów laserowych odróżnia go jego zdolność do precyzyjnego działania punktowego w głąb skóry.

Laser CO2 frakcyjny może być stosowany w różnych obszarach ciała. Szczególnie dobre efekty wykazuje w okolicach oczu i powiek. Zabieg pozwala redukować zmarszczki, blizny, przebarwienia, a także poprawiać strukturę cery przywracając jej młodzieńczy blask. Laser pod oczy i na powieki jest mało inwazyjny, dzięki czemu jego stosowanie jest bezpieczne w nawet najdelikatniejszych partiach skóry twarzy. Więcej o przebiegu zabiegu przeczytasz na stronie: Zabieg laserem frakcyjnym CO2:  cena, przebieg zabiegu i gojenie.

Dlaczego laser frakcyjny stosowany jest na okolice oczu?

Laser frakcyjny jest często stosowany na okolice oczu z kilku kluczowych powodów. Przede wszystkim jest to obszar skóry, który cechuje się wyjątkową delikatnością. Skóra wokół oczu jest jedną z najcieńszych na całym ciele, co sprawia, że jest bardziej podatna na procesy starzenia i utratę jędrności. Zmarszczki w okolicach oczu, znane jako „kurze łapki”, są szczególnie trudne do zniwelowania za pomocą tradycyjnych kosmetyków czy mniej inwazyjnych zabiegów. Laser frakcyjny na zmarszczki działa punktowo, penetrując głębsze warstwy skóry i stymulując produkcję kolagenu oraz elastyny. W ten sposób skutecznie i mało inwazyjnie pomaga w wygładzeniu cery.

Laser frakcyjny może także pomóc w redukcji przebarwień skóry, cieni pod oczami, a także poprawić strukturę cery, dzięki czemu widocznie wpływa na odmłodzenie okolic oczu. Należy również podkreślić, że zabieg laserem frakcyjnym jest stosunkowo mniej inwazyjny niż tradycyjne urządzenia. Wpływa to na krótszy okres rekonwalescencji, znacznie mniejsze ryzyko powikłań i lepsze efekty lasera frakcyjnego. 

Jak działa laser frakcyjny?

W trakcie zabiegu wiązki lasera CO2 naświetlają cerę punktowo. Oznacza to, że zabieg nie działa na całą powierzchnię skóry, lecz tylko na wybrane fragmenty, co znacznie skraca czas rekonwalescencji i minimalizuje ryzyko powikłań. Rozdzielenie wiązki laserowej na mikrowiązki powoduje mikrouszkodzenia w głębszych warstwach skóry. Organizm w reakcji na nie rozpoczyna proces gojenia i naprawy, co skutkuje pobudzeniem produkcji kolagenu i elastyny. Są to białka odpowiedzialne za jędrność i elastyczność skóry, a ich stymulacja pomaga w redukcji zmarszczek, usuwaniu cieni pod oczami i poprawie ogólnego stanu cery.

Co to jest ablacyjny i nieablacyjny laser frakcyjny? Który stosuje się pod oczy?

Lasery używane w medycynie estetycznej można podzielić na dwie główne kategorie ze względu na ich mechanizm działania. Pierwsza z nich to lasery ablacyjne, które operują na zasadzie wywoływania wysokich temperatur. Prowadzi to do podgrzania wody obecnej w tkankach i odparowania jej wraz z fragmentami skóry. Laser frakcyjny pod oczy jest przykładem lasera ablacyjnego, który oddziałuje zarówno na naskórek, jak i skórę właściwą. Dzięki takiemu podejściu jest niezwykle efektywny w leczeniu powierzchownych i głębokich problemów skórnych, takich jak blizny.

Z kolei lasery nieablacyjne działają na zasadzie denaturacji białek, ale nie wpływają na zewnętrzną warstwę rogową naskórka. W efekcie ich działanie jest mniej intensywne niż w przypadku laserów ablacyjnych, co przekłada się na nieco subtelniejsze efekty. 

Kto może skorzystać z zabiegu laserem frakcyjnym?

zabieg laserem frakcyjnym CO2

Laser pod oczy i na powieki jest rozwiązaniem dostępnym dla osób dorosłych niezależnie od płci. Zabieg rekomenduje się przede wszystkim osobom, które obserwują u siebie widoczne oznaki starzenia skóry, takie jak utrata jędrności, zmarszczki, szarość cery czy przebarwienia. Zabiegi CO2 na powieki to również skuteczna opcja dla tych, którzy chcieliby pozbyć się różnych zmian skórnych, takich jak brodawki.

Jeśli rozważasz ten zabieg ze względu na wymienione problemy skórne, pierwszym krokiem powinno być skonsultowanie się z odpowiednim lekarzem. Specjalista oceni stan Twojej skóry oraz wykluczy ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Pozwoli to dostosować procedurę do Twoich indywidualnych potrzeb i bezpieczeństwa, a także wpłynie na uzyskanie najlepszych efektów lasera frakcyjnego.

Jakie problemy okolic oczu można usunąć przy pomocy lasera CO2?

Laser frakcyjny jest wszechstronnym narzędziem, które przynosi efekty w przypadku wielu problemów związanych z okolicą oczu. Dzięki niemu możliwa jest poprawa jędrności i wyglądu skóry, usunięcie zmarszczek, kurzych łapek i cieni pod oczami. Zabieg wykorzystywany jest także przy korekcie opadających powiek, redukcji doliny łez oraz obrzęku powiek dolnych. Laser frakcyjny pod oczy stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, co pomaga w zmniejszeniu widoczności worków pod oczami oraz ogólnie poprawia wygląd okolic oczu, nadając im młodszy i bardziej odświeżony wyraz.

Korekta opadających powiek

oko po witrektomii

Efekty lasera frakcyjnego CO2 są doskonale widoczne w przypadku korekty opadającej powieki. Jest to innowacyjna procedura, która zdobywa coraz większą popularność w dziedzinie medycyny estetycznej. Laserowy lifting powiek opiera się na precyzyjnym działaniu wiązką lasera na obszarze opadających powiek, tworząc kontrolowane mikrouszkodzenia w skórze. Inicjuje to procesy naprawcze, w których organizm zaczyna produkować więcej kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. W rezultacie skóra wokół powiek staje się bardziej napięta i uniesiona, co efektywnie koryguje opadające powieki. Jednym z głównych atutów tego typu zabiegu na opadającą powiekę jest stosunkowo krótki okres rekonwalescencji w porównaniu do tradycyjnych procedur chirurgicznych, co pozwala pacjentom wrócić do codziennych aktywności stosunkowo szybko. Laser frakcyjny nie jest jedyną metodą radzenia sobie z opadającą powieką, przeczytaj więcej na stronie Jak pozbyć się opadającej powieki – 5 sposobów na podnoszenie powiek.

Usuwanie kurzych łapek

zmarszczki pod oczami kurze łapki

Doskonałym rozwiązaniem jest także zastosowanie lasera na zmarszczki pod oczami. Usuwanie za pomocą lasera frakcyjnego tak zwanych kurzych łapek, czyli zmarszczek układających się promieniście w zewnętrznych kącikach oczu, to nowoczesna i skuteczna metoda. Zabieg opiera się na zastosowaniu kontrolowanego działania lasera na obszarze linii zmarszczek i tworzenia mikroskopijnych uszkodzeń skóry, stymulując jednocześnie procesy regeneracyjne. Powstające w ten sposób białka kolagenu i elastyny niwelują zagłębienia skórne, poprawiają jej jędrność i elastyczność. Efektem laserowego usuwania zmarszczek pod oczami jest ich wygładzenie, redukcja widoczności kurzych łapek i nadanie twarzy młodszego wyrazu. 

Korekta doliny łez

Kolejnym problemem, który z wiekiem pojawia się wokół oczu, jest pogłębianie się tak zwanej doliny łez. Jest to charakterystyczne wgłębienie znajdujące się pomiędzy wewnętrznym kącikiem oka a policzkiem. Za pomocą lasera frakcyjnego pod oczy możliwa jest korekta doliny łez. Jest to doskonała opcja dla osób, które chcą zastosować tak zwany lifting powiek bez skalpela i poprawić wygląd tej delikatnej części twarzy. W odpowiedzi na działanie lasera na powieki powstaje większa ilość niezbędnych białek, które prowadzą do ujędrnienia i wygładzenia skóry wokół oczu. W efekcie dochodzi do zagęszczenia skóry pod oczami. Zmarszczki stają się mniej wyraźne, a cienie pod oczami mniej widoczne. 

Obrzęk powiek dolnych

Laser frakcyjny CO2 jest również przydatny w celu korekty obrzęku powiek dolnych. W tym przypadku zabieg ma na celu ujędrnienie skóry oraz zniwelowanie nadmiernej opuchlizny. Laser CO2 kierowany jest pod oczy w obrębie powiek dolnych. W wyniku jego działania powstają niewielkie uszkodzenia skóry, a następnie zachodzi proces gojenia, który pomaga w zmniejszeniu widocznego obrzęku. Skóra staje się bardziej napięta, a nadmiar płynów jest efektywnie redukowany. Efekty po laserze frakcyjnym to przede wszystkim odświeżone i bardziej wypoczęte spojrzenie i znacznie zredukowana  opuchlizna.

Redukcja worków i cieni pod oczami

worki pod oczami

Worki i cienie pod oczami są jednymi z najbardziej uciążliwych zmian w obrębie twarzy. Mogą dotyczyć osób w różnym wieku, a ich redukcja za pomocą domowych sposobów nie zawsze jest skuteczna. Efekty przynosi jednak zabieg na sińce pod oczami w postaci lasera frakcyjnego CO2 pod oczy. Skutkiem jego działania jest wygładzenie cery, spłycenie cieni oraz zmniejszenie widoczności worków. Skóra wokół oczu staje się również bardziej jędrna i elastyczna.  

Laser frakcyjny na worki pod oczami oraz rozjaśnienie cieni pod oczami są bardzo skuteczne. Dzięki temu są doskonałą, mniej inwazyjną alternatywą dla skomplikowanych zabiegów chirurgicznych. 

Kiedy i jakich efektów można się spodziewać po zabiegu laserem frakcyjnym pod oczy?

Laser frakcyjny na powieki i pod oczy jest bardzo często wybierany w celu poprawy wyglądu cery i redukcji takich problemów, jak opadające powieki, kurze łapki, dolina łez, obrzęk powiek dolnych, worki i cienie pod oczami.

Efekty lasera pod oczy zazwyczaj nie są natychmiastowe, ale stopniowo ujawniają się w ciągu kilku tygodni po procedurze. Pacjenci mogą spodziewać się wygładzenia skóry, zwiększenia jędrności, oraz redukcji widoczności zmarszczek i cieni. Skóra staje się bardziej elastyczna, odświeżona i widocznie odmłodzona.

Warto jednak pamiętać, że ostateczne efekty lasera frakcyjnego mogą się różnić w zależności od indywidualnych cech skóry oraz rodzaju i liczby zabiegów. Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak w celu uzyskania najlepszych rezultatów w niektóych przypadkach zalecane jest wykonanie serii 3-4 laseroterapii. Jest to jednak świetna alternatywa do bardziej inwazyjnych metod chirurgicznych, ze względu na stosunkowo krótki okres rekonwalescencji i minimalne ryzyko powikłań. 

Zabiegi pod oczy laserem frakcyjnym w Visum Clinic

Czy zmagasz się z takimi problemami, jak blizny, zmarszczki, opadająca powieka lub inne zmiany skórne? Pragniesz odzyskać zdrowy i promienny wygląd? Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług kliniki Visum Clinic w Rzeszowie. Zajmujemy się szeroko rozumianą opiekę okulistyczną oraz prowadzimy nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej. Nasz doświadczony zespół specjalistów posiada bogate doświadczenie w wykorzystywaniu innowacyjnego lasera frakcyjnego CO2, który przynosi niezwykłe rezultaty, o czym przekonało się już wielu pacjentów z różnych zakątków Polski. Wszystkie zabiegi wykonywane są przez odpowiednio wykwalifikowanych lekarzy, co zapewnia bezpieczeństwo pacjentów. Chętnie pomożemy także Tobie w dążeniu do uzyskania pięknej i zdrowej skóry. Skontaktuj się z nami już dziś! Umów się na wizytę kwalifikacyjną w klinice Visum Clinic w Rzeszowie i zadbaj o zdrowy wygląd swojej cery.