Zabieg laserem frakcyjnym CO2:  cena, przebieg zabiegu i gojenie

Laseroterapia jest coraz chętniej stosowaną metodą wykorzystywaną przede wszystkim w medycynie estetycznej. Swoją popularność zawdzięcza między innymi temu, że jest techniką mało inwazyjną, bezpieczną i niezwykle uniwersalną. Stosowana jest zarówno w celach estetycznych, jak i terapeutycznych. Jedną z metod wykorzystywanych w laseroterapii jest zabieg laserem frakcyjnym CO2. Znajduje on zastosowanie między innymi w redukcji blizn, rozstępów, zmarszczek, przebarwień, a także laserowym usuwaniu brodawek skórnych. Jak działa laser CO2? W jaki sposób przygotować się do zabiegu? Jaka jest cena lasera frakcyjnego? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule!

Laser frakcyjny – jak się przygotować do zabiegu?

Do zabiegu laserem frakcyjnym CO2 należy się odpowiednio przygotować. Wynika to z pewnych interakcji, które mogą zajść w trakcie wykonywania procedury, a co za tym idzie – przeciwwskazań do lasera CO2. Aby zabieg był bezpieczny, konieczne jest wstrzymanie się z opalaniem na okres 4 tygodni przed laseroterapią. Dotyczy to zarówno ekspozycji na słońce, kremów brązujących, jak i wizyt w solarium. W tym czasie nie należy też poddawać się innym zabiegom medycyny estetycznej,  jak np. peelingi chemiczne, mikrodermabrazja, czy też inne lasery. 

2 tygodnie przed zastosowaniem lasera frakcyjnego trzeba też uważać na przyjmowane leki, suplementy diety oraz zioła. Należy zaprzestać stosowanie preparatów z retinolem, nagietkiem i dziurawcem, ponieważ wykazują one działanie światłouczulające. W sprawie innych lekarstw należy koniecznie skonsultować się z lekarzem prowadzącym leczenie lub wykonującym zabieg laserem frakcyjnym. Również w razie infekcji fragmentu skóry, który ma być poddany działaniu, niezbędny jest kontakt ze specjalistą. Wynika to z faktu, że aktywne zakażenie stanowi przeciwwskazanie do działania laserem CO2. 

Przygotowanie w dniu wizyty obejmuje jedynie zmycie makijażu oraz zdjęcie soczewek kontaktowych. W ten sposób jesteś gotowa do wykonania zabiegu.

Jak wygląda zabieg laserem frakcyjnym CO2?

Już wiesz, w jaki sposób przygotować się do zabiegu laserem frakcyjnym CO2. Czas poznać jego przebieg! Przed rozpoczęciem zabiegu spotkasz się z lekarzem. Oceni on Twoją skórę i upewni się, że nie masz przeciwwskazań do lasera frakcyjnego. Następnie przystąpi do działania. 

Laser co2 – przebieg zabiegu

przebieg zabiegu laserem frakcyjym co2

Zabieg laserem frakcyjnym CO2 wykonywany jest wyłącznie przez odpowiednio wykwalifikowanego lekarza. Na samym początku dokładnie oczyści on fragment skóry poddawany laseroterapii. Następnie nałoży na nią krem znieczulający. Po około 30 minutach, gdy lek zacznie działać, przystąpi do zabiegu. 

Lekarz jest odpowiedzialny za ustawienie parametrów urządzenia indywidualnie dopasowanych do potrzeb Twojej skóry. W trakcie zabiegu specjalista przykłada głowicę i kieruje wiązkę lasera CO2 na powierzchnię ciała fragment po fragmencie. W ten sposób traktowany jest cały obszar skóry. 

Procedura z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 jest stosunkowo krótka. W zależności od wskazania do lasera CO2 oraz powierzchni skóry, która będzie mu poddawana, trwa on zwykle od 15 do 60 minut. 

Laser frakcyjny – czy boli?

Zasada działania lasera CO2 może budzić obawę, że jest to zabieg bolesny. Na szczęście w rzeczywistości tak nie jest! Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz nakłada na skórę znieczulenie w postaci kremu. Dzięki temu nie odczujesz bólu przez cały czas działania lasera frakcyjnego. Mimo wszystko możesz odnosić wrażenie delikatnego szczypania, pieczenia lub mrowienia skóry w trakcie oraz po wykonanym zabiegu. Nie powinno być to jednak uczucie bolesne. W efekcie działania lasera frakcyjnego, krótko po zabiegu możesz wrócić do wykonywania swoich codziennych czynności. Należy jednak odpowiednio zadbać o gojenie skóry po zabiegu.

Rekonwalescencja po zabiegu laserem frakcyjny – gojenie

Zabieg laserem frakcyjnym CO2 jest mało inwazyjny. Jego działanie polega jednak na spowodowaniu mikrouszkodzeń skóry, które następnie pobudzą ją do tworzenia nowych, zdrowych komórek. Z tego względu cera przez około 7 dni jest bardzo wrażliwa, wysuszona, opuchnięta i zaczerwieniona. Może się także zacząć łuszczyć. W efekcie lasera CO2 z czasem staje się jednak bardziej elastyczna, gładka i odmłodzona. Aby do tego doszło należy jednak odpowiednio zadbać o proces gojenia. 

Laser frakcyjny – jak dbać o skórę po zabiegu?

Aby efekty po laserze frakcyjnym były jak najlepsze, a rekonwalescencja zaszła prawidłowo, konieczne jest przede wszystkim stosowanie się do zaleceń pielęgnacyjnych przekazanych przez lekarza wykonującego zabieg. Niezbędne jest unikanie wszelkich czynników drażniących. Przez kilka dni po zabiegu powinnaś szczególnie zwracać uwagę na stosowane kosmetyki, zarówno te do makijażu, jak i pielęgnacji. Należy także zwracać szczególną uwagę na zachowanie higieny w obrębie miejsca zabiegowego. Uważaj na dotykanie twarzy nieumytymi dłońmi, jej drapanie, czy silne tarcie (np. ręcznikiem). Nie jest również wskazane korzystanie z ogólnodostępnych saun, czy też basenów. Dzięki temu gojenie po laserze frakcyjnym zachodzi szybciej. Pozwoli także uniknąć  przykrych powikłań, takich jak zakażenia lub przebarwienia skóry. 

Kremy po laserze frakcyjnym

Podstawą pielęgnacji po zabiegu jest stosowanie odpowiednich kremów po laserze frakcyjnym. Najlepiej, aby były one na bazie pentanolu lub ceramidów. W składzie znajdować się mogą także kwas hialuronowy, gliceryna, alantoina, aloes lub witaminy (np. witamina E lub B3), co znacznie wzbogaci właściwości kremu. Dokładne specyfiki zaleci Ci lekarz prowadzący. Krem po laserze frakcyjnym powinien mieć przede wszystkim właściwości nawilżające i regeneracyjne. Odpowiednie natłuszczenie jest kluczowe w procesie gojenia się skóry. Znacznie go przyspiesza, a jednocześnie stanowi warstwę ochronną przeciw zanieczyszczeniom oraz czynnikom infekcyjnym. 

Krem po zabiegu laserowym należy zawsze nakładać na oczyszczoną i wysuszoną za pomocą jednorazowego ręcznika twarz. Powinnaś go stosować co najmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. W miarę możliwości zalecane jest jednak nakładanie go częściej. 

Peeling po laserze frakcyjnym

Skóra po zabiegu laserem frakcyjnym CO2 jest mocno podrażniona. Dlatego też w okresie rekonwalescencji unikamy dodatkowych czynników drażniących, dzięki czemu proces gojenia zajdzie szybciej, a efekty lasera frakcyjnego będą lepsze i utrzymają się na dłużej. Z tego względu przez cały okres rekonwalescencji konieczne jest unikanie stosowanie peelingów, zarówno chemicznych (w tym także enzymatycznych), jak i mechanicznych. 

Należy także wstrzymać się ze stosowaniem mechanicznych oraz sonicznych szczoteczek do mycia twarzy, urządzeń do masażu twarzy, maseczek LED oraz wykonywaniem zabiegów kosmetycznych w obrębie podrażnionej skóry.  

Makijaż po laserze frakcyjnym

makijaż

Po zabiegu laserem frakcyjnym CO2 zalecane jest także unikanie nakładania makijażu. Skóra jest najbardziej podrażniona w okresie pierwszych 2 dni, dlatego też wstrzymaj się z używaniem kolorowych kosmetyków co najmniej przez ten czas, a miarę możliwości nawet dłużej. Dzięki temu mamy pewność, że do głębokich warstw skóry przedostanie się jak najmniejsza ilość zanieczyszczeń. Skutkiem tego proces rekonwalescencji będzie znacznie szybszy i bardziej efektywny.

Opalanie po zabiegu laserem frakcyjnym

Jednym z najważniejszych aspektów dbania o skórę po zabiegu laserem frakcyjnym CO2 jest ochrona przeciwsłoneczna. Powinna ona obejmować przede wszystkim unikanie ekspozycji na światło słoneczne, ale również wstrzymanie się z korzystaniem z solarium. Nie można również zapomnieć o korzystaniu z kremów z filtrem po laserze frakcyjnym. Preparat o wartości nie niższej niż 50 SPF powinnaś nałożyć po balsamie nawilżającym. Co ważne, nie wystarczy posmarować się kremem tylko raz dziennie. Jego skuteczność ogranicza się do około 3-4 godzin, dlatego też konieczne jest ponowne jego stosowanie kilka razy w ciągu dnia. Pamiętaj o korzystaniu z kremu z filtrem także w pochmurne dni. Choć słońce jest wówczas niewidoczne, promieniowanie UV wciąż oddziałuje na naszą skórę. 

Gdzie wykonać zabieg laserem frakcyjnym CO2?

Wybierając miejsce wykonania zabiegu laserem frakcyjnym CO2 należy przede wszystkim postawić na wiedzę i doświadczenie. Niezależnie od tego, czy planujesz usuwanie brodawek z powieki, laser CO2 na blizny, przebarwienia, czy rozstępy, procedura powinna być wykonywana przez odpowiednio wykwalifikowaną osobę. Co ważne, może to być tylko i wyłącznie lekarz, nie kosmetyczka. Jeżeli chcesz mieć pewność, że jesteś w dobrych rękach, serdecznie zapraszamy do kliniki Visum Clinic w Rzeszowie.

Laser CO2 Rzeszów 

Visum Clinic to miejsce tworzone przez profesjonalistów. Już od 2008 roku pomagamy naszym pacjentom zadbać o zdrowie oraz komfort. Nieustannie pogłębiamy naszą wiedzę i umiejętności. Wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt medyczny, taki jak laser frakcyjny CO2. Dzięki temu mamy pewność, że efekty naszych działań są na najwyższym poziomie. Już dziś umów się na wizytę kwalifikacyjną. W Vicum Clinic zadbamy o Ciebie i Twoją skórę. 

Laser frakcyjny cena

Cena lasera frakcyjnego różni się w zależności od wielu czynników. Należy wziąć pod uwagę między innymi powierzchnię skóry poddawanej zabiegowi, wskazania do jego wykonania oraz rodzaj wykorzystywanego sprzętu. Kwota może się wahać od 700zł nawet do kilku tysięcy złotych. Warto zwrócić także uwagę, że w celu uzyskania najlepszych efektów lasera frakcyjnego CO2 w niektórych przypadkach konieczne jest wykonanie kilku serii zabiegów. Wówczas cena jest wyższa. Nie dotyczy to jednak wszystkich wskazań do laseroterapii. Przykładowo laserowe usuwanie brodawek z powieki jest zabiegiem jednorazowym. Warto wziąć to pod uwagę przy decyzji o poddaniu się zabiegowi. Aby poznać dokładną cenę lasera frakcyjnego umów się na wizytę, w trakcie której lekarz indywidualnie oceni Twoją skórę i wskazania do wykonania zabiegu. 

Zabieg laserem frakcyjnym CO2 jest zdecydowanie bezpieczny. Mechanizm jego działania jest mało inwazyjny, a procedura szybka i bezbolesna. Należy jednak zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry po zabiegu. Dzięki temu ryzyko wystąpienia powikłań po laserze frakcyjnym ablacyjnym jest znikome.

Cena lasera frakcyjnego jest uzależniona od wielu czynników, przede wszystkim celu zabiegu oraz powierzchni skóry poddawanej działaniu lasera. Kwota ta może się wahać od 700 do kilku tysięcy złotych za jedną serię w zależności od kliniki. W celu poznania dokładnej ceny lasera frakcyjnego umów się na wizytę kwalifikacyjną.

Laser frakcyjny CO2 wykazuje się niezwykłą skutecznością. Skutki jego działania widoczne są już po kilku tygodniach i utrzymują się przez długie lata. Ze względu na innowacyjne działanie lasera frakcyjnego efekty widzimy często po 1 zabiegu i nie ma konieczności jego powtarzania!