Chirurgia oka jednego dnia

Niektóre zmiany w obrębie gałki ocznej (takie jak skrzydlik, tłuszczak) czy też zmiany w okolicy powiek (kępki żółte, brodawki, gradówki, podwinięcie/odwinięcie powieki dolnej) wymagają interwencji chirurgicznej. W tym zakresie ośrodek okulistyczny Visum Clinic oferuje chirurgię jednego dnia, czyli chirurgię krótkoterminową. Jak sama nazwa wskazuje, obejmuje ona zabiegi wykonywane w trybie jednego dnia, podobnie jak plastyka powiek czy też sondowanie dróg łzowych.

Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym i trwają od kilkunastu do kilkudziesięciu minut (zabiegi sondowania kanalików łzowych u dzieci powyżej 6 miesiąca życia wykonujemy w znieczuleniu ogólnym). Nie wymagają one hospitalizacji oraz rekonwalescencji i dlatego pacjent wraca do domu jeszcze tego samego dnia. W przypadku niepokojących zmian wycięte materiały tkankowe zostaną dodatkowo poddane badaniom histopatologicznym.

Tak jak w przypadku innych zabiegów, konieczne jest wcześniejsze wykonanie odpowiednich badań diagnostycznych celem wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań oraz dokonania kwalifikacji do zabiegu.

Na wizytę kwalifikacyjną można umówić się zarówno telefonicznie: 17 86 72 600, jak i osobiście.