Wavescan

Wavescan, czyli badanie aberracji wyższego rzędu. System WaveScan jest urządzeniem diagnostycznym, które przedstawia lekarzowi Twoje widzenie oparte na zachowaniu światła przechodzącej przez oko do wiązki światła jaka mogłaby przejść przez idealne oko bez wady.

Jako wynik uzyskujemy błąd refrakcyjny i aberracje w badanym oku. WaveScan mierzy wadę wzroku 25 razy dokładniej niż w przypadku korzystania ze standardowych metod, sfera i cylinder mierzona jest z dokładnością do setnych części dioptrii.

Wavescan - badanie oka wykonywane w Lublinie

Platforma diagnostyczna WAVESCAN – WAVEFRONT – poprzez utworzenie indywidualnej i ultraprecyzyjnej mapy oka, technologia CustomVue niweluje wady wyższego i niższego rzędu, zapewniając dzięki temu najlepszą jakość po zabiegu laserowej korekcji wzroku

Jest to urządzenie łączące w sobie abberometr, autorefraktometr, keratometr, pupilometr. Technika Advanced Custom Vue zastosowana jest dzięki wykorzystaniu analizy WaveFront zastosowanej w urządzeniu WaveScan pozwala daje możliwość indywidualnej korekty dopasowanej komputerowo do zróżnicowanych wymagań pacjentów. Technika pomiaru „aparatu optycznego” pacjenta wykorzystuje analizę Fouriera, która jak dotąd nie jest wykorzystywana w żadnym innym urządzeniu tej klasy. Dzięki tak zaawansowanej technologii pomiaru możliwe jest korygowanie nie tylko podstawowych wad refrakcji z dokładnością do setnych części dioptrii, ale również wad związanych z jakością widzenia.