Chirurgia Zaćmy i Presbiopia

Postępujące mętnienie soczewki, czyli zaćma dotyka nie tylko osoby starsze (choć chorują na nie głównie osoby w wieku 60-80 lat). Z problemem tym borykają się również ludzie młodzi, co może mieć swoje podłoże nie tylko w predyspozycjach genetycznych, ale też wpływie wielu czynników zewnętrznych. By odzyskać komfort widzenia w przypadku tego schorzenia nie wystarczą okulary, konieczne jest operacyjne usunięcie zaćmy.

Chirurgia zaćmy polega na usunięciu naturalnej, zmętniałej soczewki i zastąpieniu jej sztuczną. Implantacja soczewek wewnątrzgałkowych wykonywana jest techniką tzw. mikrocięcia i przeprowadzana jest w ramach chirurgii jednego dnia. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, a pacjent wraca do domu tego samego dnia.

Warto dodać, że podczas zabiegu usunięcia zaćmy pacjent ma możliwość skorygowania swojej wady  wzroku i starczowzroczności (prezbiopii) poprzez implantację soczewki premium. Dzięki temu pacjent będzie mógł pożegnać się z okularami do czytania i poprawić jakość swojego życia.

W Visum Clinic w Rzeszowie wykonujemy zabiegi usunięcia zaćmy prywatnie oraz w ramach NFZ. Przed zabiegiem konieczne jest przeprowadzenie badania kwalifikacyjnego.

Na wizytę kwalifikacyjną można umówić się osobiście, telefonicznie: 17 86 72 600 oraz mailowo: rejestracja@visum-clinic.pl.