Laserowa korekcja wzroku – metody stosowane w Visum Clinic

1 lutego 2022, admin

W odpowiedzi na potrzeby naszych Pacjentów, a także rozwijane współcześnie technologie, zaczęliśmy wykonywać zabiegi określane jako małoinwazyjne w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Staliśmy się tym samym prekursorami tego typu korekcji wzroku w rejonie Podkarpacia. Czym charakteryzują się zabiegi SMILE oraz Presbyond na tle pozostałych?

SMILE i Presbyond
Visum Clinic przeprowadza zabiegi korekcji wad widzenia przy użyciu dwóch laserów. Stosowane przez nas urządzenia to Visumax (laser femtosekundowy) oraz MEL 90 (laser excimerowy).
Cechą tzw. małoinwazyjnych metod korekcji wzroku, korzystających z osiągnięć naukowych w dziedzinie okulistyki, jest szybszy przebieg zabiegu. Wykonywanych jest mniej czynności przy zachowaniu szczególnej dokładności. Zabieg SMILE koryguje krótkowzroczność i astygmatyzm, a także połączenie obu tych wad refrakcji przy zastosowaniu jedynie niewielkiego nacięcia na powierzchni rogówki. Soczewka usuwana jest przez drobne nacięcie, co niweluje dysfunkcje widzenia i nie pozostawia tzw. efektu suchego oka. Natomiast podobny w metodyce do FemtoLasik, zabieg Presbyond jest sposobem na skorygowanie starczowzroczności.

Klasyczne metody korekcji wzroku
Dotychczas w naszej placówce okulistycznej wykonywaliśmy korekcje wzroku za pomocą następujących zabiegów (powierzchniowych lub głębokich):

Metody takie, jak PRK i TransPRK są bardzo zbliżone i różnią się sposobem usunięcia warstwy nabłonka w rogówce. Następnie jest ona korygowana, co prowadzi do przywrócenia optymalnego zakresu widzenia. Z kolei FemtoLASIK wykonuje się przy użyciu dodatkowo lasera femtosekundowego, który daje większe pole manewru podczas procesu kształtowania płatka umieszczanego na rogówce.
Dobór odpowiedniej metody do zabiegu laserowej korekcji wzroku jest zależny od indywidualnych predyspozycji Pacjenta, np. rodzaju i wielkości wady, grubości rogówki, trybu życia (np. czynności zawodowe, uprawiane sporty) oraz decyzji lekarza.
Dzięki rozszerzeniu naszych specjalizacji i kompetencji, jesteśmy w stanie zaproponować Pacjentom indywidualnie dopasowaną do danego przypadku metodę.