Soczewki fakijne

Soczewki fakijne to nowoczesna metoda korekcji wad wzroku. To bezpieczna i odwracalna metoda korekcji wysokiej krótkowzroczności, nadwzroczności oraz astygmatyzmu.

Zabieg soczewek fakijnych zamiast laserowej korekcji wzroku

Soczewki fakijne są alternatywą dla laserowej korekcji wzroku. Pozwalają na skorygowanie wady wzroku u pacjentów, którzy nie mogą lub nie chcą poddać się laserowej korekcji wzroku.

Soczewki fakijne są wszczepiane pomiędzy tęczówkę, a naturalną soczewkę oka, pozostając na stałe. Jeśli widzenie się pogorszy, soczewka może zostać w każdej chwili usunięta.

Zalety soczewek fakijnych:

  • nie występuje zespół „suchego oka”,
  • ochrona przed promieniami UVA i UVB,
  • szybka rekonwalescencja,
  • polecana osobom z cienką rogówką,
  • zabieg jest w pełni odwracalny – soczewka fakijna, może być usunięta z oka,
  • zabieg pozostawia nienaruszoną soczewkę własną, a więc nie pozbawia oka akomodacji,
  • bezpieczeństwo zabiegu.

Soczewki fakijne nie korygują starczowzroczności (presbiopii) związanej z fizjologiczną utratą zdolności akomodacji oka spowodowaną stopniowym twardnieniem i zmniejszeniem elastyczności własnej soczewki. W związku z powyższym w przypadku osób powyżej 45 roku życia wskazania do implantacji soczewki fakijnej rozpatrywane są indywidualnie z uwzględnieniem ewentualnej opcji implantacji soczewki wieloogniskowej po usunięciu soczewki własnej.
Dla wielu pacjentów z wyższymi wadami refrakcyjnymi (średnio -8.00D i więcej; +4.00D i więcej) bardziej odpowiednie są zatem alternatywne metody oparte na wszczepianiu soczewek. Opracowano już szereg rozmaitych wszczepów soczewkowych z myślą o korekcji dużych wad refrakcyjnych. Wszczepiane przez nas Soczewki Kolamerowe (Implantable Collameral Lens – ICL) należą do najbezpieczniejszych w swojej kategorii.

Podstawą do zabiegu jest kwalifikacja oraz wykonanie niezbędnych badań okulistycznych.
Na wizytę możesz umówić się telefonicznie (17 86 72 600, 884 880 550) lub mailowo visum@visum-clinic.pl