Przygotowanie do zabiegu i jego przebieg

Jeśli nosicie Państwo soczewki kontaktowe lekarz poinformuje, na jaki okres czasu przed zabiegiem lub też przed badaniem kwalifikacyjnym będziecie Państwo zobowiązani je zdjąć.

Z reguły miękkie soczewki kontaktowe należy zdjąć 2 tygodnie przed zabiegiem, a soczewki twarde na 3-4 tygodnie przed zabiegiem. Wynika to z faktu, że soczewki kontaktowe zmieniają kształt rogówki i potrzebny jest pewien okres czasu, aby rogówka przybrała swój pierwotny i stabilny kształt.

Przed zabiegiem należy udać się do swojego lekarza rodzinnego po zaświadczenie o braku przeciwwskazań do znieczulenia ogólnego.

Pacjent stosuje antybiotyk Oftaquix do obu oczu 2 dni przed zabiegiem.

Tak jak w przypadku wszystkich zabiegów, ważne jest aby pacjent miał kogoś, kto odwiezie go po zabiegu do domu.

Ogólny opis zabiegu wszczepienia soczewki fakijnej Visian ICL

Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Po podaniu znieczulenia lekarz wykona nacięcie w rogówce w celu wprowadzenia sztucznej soczewki. Soczewka zostanie umieszczona w gałce ocznej, pod tęczówką. Zabieg trwa około 15 min. W przypadku soczewki zwijalnej w związku z zastosowaniem małego nacięcia, nie ma konieczności zakładania szwów. W soczewkach niezwijalnych zakładane są szwy, które zostają usunięte po wygojeniu oka. Na koniec zabiegu chirurg umieści opatrunek wraz plastikową osłonką na oku na czas podróży do domu oraz na noc. Po kilku godzinach od zabiegu pacjent opuszcza klinikę.

Po zabiegu lekarz przepisze pacjentowi krople do oczu zapobiegające infekcji i zapaleniu. Krople należy używać zgodnie z zaleceniami lekarza. W 1 dobie po zabiegu konieczna jest kontrola okulistyczna. Kolejne wizyty kontrolne zostaną wyznaczone w oparciu o aktualny stan operowanego oka. Najczęściej pewną poprawę widzenia pacjent zauważa już w 1 dobie po zabiegu, ale pełna poprawa i stabilizacja widzenia zajmuje zwykle kilka tygodni. Pacjent może zwykle wrócić do codziennych zajęć po kilku dniach po zabiegu.

Podczas zabiegu operowane jest tylko jedno oko, na zabieg na drugim oku należy odczekać minimum ok. 4 tygodni. O najdogodniejszym terminie zdecyduje lekarz, obserwując proces gojenia 1-go operowanego oka.

 

Na zabieg możesz umówić się telefonicznie: 17 86 72 600, 884 880 550

 lub mailowo visum@visum-clinic.pl